Skip to Content

Indų plovimas stovyklaujant

Nors daugkartinio naudojimo indai nekenkia aplinkai ir yra pigesnis pasirinkimas mėgaujantis iškyla gamtoje, daugelis žmonių naudoja vienkartines lėkštes, reikmenis ir puodelius, nes paprasčiausiai nežino, kaip stovyklaujant išplauti daugkartinio naudojimo indus. Štai keli naudingi patarimai ir gudrybės kitai Jūsų stovyklavimo išvykai.

Tinkamo ploviklio pasirinkimas

Ar esate stovyklavietėje, ar viduryje miškų, svarbu naudoti ekologišką indų ploviklį, pavyzdžiui, „Pur Pro Nature“. Kaip ir visi  indų plovikliai „Pur“, „Pur Pro Nature“ yra biologiškai irus, pagamintas iš atsinaujinančių žaliavų.

Šildymas, plovimas, skalavimas ir džiovinimas

Geriausias būdas indų plovimo vandeniui pašildyti yra įpilti jo į jau tuščią keptuvę, kepimo skardą arba puodą, kuriuos anksčiau naudojote maistui gaminti. Vanduo sušils, kol valgote, be to, maistas nepridžius prie indo šonų ir dugno. Baigę valgyti supilkite karštą vandenį į kibirą su trupučiu ploviklio. Šaltas vanduo kitame kibire puikiai tiks išplautų indų skalavimui.

Priemonės, reikalingos indams plauti stovyklaujant

Pirmas dalykas, kurį reikia žinoti - kokių priemonių Jums prireiks. Jums reikės ekologiško indų ploviklio, dviejų kibirų arba didelių dubenių ir virtuvinių rankšluosčių. Be to, nešvariems indams plauti reikės plovimo šepečio, kempinės arba indų skudurėlio.

Dar galite pasiimti gumines pirštines, indų krepšį, kiaurasamtį ir žnyples, nes šie daiktai dar labiau palengvins plovimo procesą.

Indų plovimas stovyklaujant: detali instrukcija

Ar pasiruošę plauti indus stovyklaudami? Štai ką Jums reikia žinoti.

 1. Iš indų pašalinkite likusį maistą.
 2. Ant kelioninės viryklės arba laužavietėje pašildykite vandens.
 3. Paimkite du plovimo kibirus (vieną su karštu, kitą su šaltu vandeniu).
 4. Į karšto vandens kibirą įpilkite plovimo skysčio. Rekomenduojame naudoti biologiškai irų indų ploviklį, pavyzdžiui, „Pur Pro Nature“.
 5. Plaukite indus karštame vandenyje, paskui nuskalaukite juos šaltame vandenyje.
 6. Džiovinkite indus krepšyje arba nusausinkite rankšluosčiu.
 7. Išpilkite panaudotą vandenį toliau nuo stovyklavietės."

Panaudoto vandens išpylimas

Saugumo sumetimais prieš išpildami panaudotą vandenį palaukite, kol vanduo šiek tiek atauš. Jeigu esate stovyklavietėje, veikiausiai turėsite prieigą prie nešvaraus vandens išpylimo vietos arba plautuvės indų vandeniui išpilti. Jeigu nėra tinkamos vietos vandeniui išpilti, jį nukoškite, maisto likučius sumeskite į laužavietę, kad sudegtų. Nešvarų vandenį, kuriame plovėte indus, reikėtų išpilti bent 60 metrų atstumu nuo stovyklavietės, takelių ir vandens šaltinių, kad smulkios vandenyje likusios maisto dalelės į stovyklavietę nepriviliotų gyvūnų.

Vykstate stovyklauti? Sutaupykite pinigų naudodami daugkartinius indus. Indų plovimas nėra toks sunkus, kaip manote. Tiesiog vadovaukitės šiomis instrukcijomis, kad padarytumėte tai tinkamai.

Susiję puslapiai

 • Kaip veikia indų ploviklis?
 • Kiek indų ploviklio turėčiau naudoti?
 • Indų plovimo patarimai
 • Kaip plauti indus
 • Ar galima naudoti indų ploviklį automobilio plovimui?
 • Valykite savo virtuvę indų plovikliu
 • Kaip virtuvėje kovoti su bakterijomis ir mikrobais
 • Ar mūsų indų ploviklis tinka jautriai odai?
 • Indų ploviklio saugos instrukcijos
 • Ar „Pur“ yra biologiškai irus indų ploviklis?