Skip to Content

Valykite savo virtuvę indų plovikliu

Išplovėte savo indus ir jie sudėti šalia plautuvės džiūsta indų krepšyje. Jūsų plovimo darbas atliktas, tiesa? Netiesa. Jūsų virtuvėje yra daug vietų, kurias reikia šiek tiek pašveisti, norint atsikratyti nešvarumų, maisto likučių ir riebalų, susidariusių po paskutinio valgio ruošimo. Laimei, nereikia bėgti pirkti specialių valiklių kiekvienai Jūsų virtuvės vietai. Indų ploviklis „Pur“ yra puikus virtuvės valiklis.

Virtuvės stalviršio valiklis: indų muilo naudojimas

Ar turite po ranka tuščią butelį su purkštuvu? Pripildykite jį šilto vandens ir įlašinkite vieną lašą indų ploviklio „Pur“. Švelniai papurtykite, kad sumaišytumėte indų ploviklį su vandeniu, tada apipurkškite stalviršį. Pasidarėte virtuvės stalviršio valiklio! Nušluostykite švariu rankšluosčiu. Nepamirškite reguliariai sumaišyti šviežio mišinio, kad būtų užtikrintas efektyvumas.

Jeigu neturite butelio su purkštuvu, galite įlašinti kelis lašus indų ploviklio į dubenį su šiltu vandeniu. Pamirkykite kempinę šiame mišinyje, kol ji sugers vandenį ir indų ploviklį, ir stipriai išgręžkite, kad nelašėtų. Valykite virtuvės stalviršius minkštąja kempinės puse, kol bus pašalinti nešvarumai ir paviršiai vėl spindės.

Tokia priemonė puikiai tinka daugeliui stalviršių, ypač tiems, ant kurių dažnai susidaro ruožų. Ruožų atsiranda dėl ant stalviršio esančių riebalų. Dauguma virtuvės valiklių gali dezinfekuoti stalviršius ir gerinti jų sanitarinę būklę, bet tik plovimo skystis gali lengvai prasiskverbti pro tuos pačius riebalus, kuriuos kasdien turite pašalinti nuo maisto ruošimo ir stalo indų. Be to, tokia priemonė puikiai tinka keraminiams ir stikliniams stalviršiams valyti.

Virtuvės spintelių valymas

Virtuvės spintelėse, kaip ir ant stalviršio, prisikaupia purvo, riebalų ir maisto likučių. Ar tai būtų  Jūsų pamirštas ištirpusio šokolado gabalėlis, ar vakarienei ruošiant keptą vištieną išsitaškę riebalai - indų ploviklis „Pur“ padės išvalyti virtuvės spinteles.

Pirmiausia popieriniu rankšluosčiu nuvalykite kuo daugiau sudžiūvusio, lipnaus ar prikibusio maisto likučių. Tada tirpalu, kurio jau turite butelyje su purškikliu arba dubenyje, ir kurį naudojote kaip virtuvės stalviršių valiklį, nuvalykite virtuvės spinteles. Šveiskite minkšta kempine, kad atsikratytumėte nešvarumų, tada greitai nušluostykite popieriniu rankšluosčiu, kad neliktų ruožų.

Kaip atkimšti kanalizaciją

Šarminės medžiagos, kurių yra daugelio skystų kanalizacijos valiklių sudėtyje, gali pragraužti Jūsų kanalizacijos vamzdžius, o santechniko iškvietimas kanalizacijai atkimšti yra, galiausiai, brangus malonumas. Dauguma virtuvės drenažo kamščių susidaro dėl riebalų, bet juos galima lengvai pašalinti indų plovikliu ir vandeniu. Tokiu atveju įpilkite laisvai pasirinktą indų ploviklio „Pur“ kiekį į užsikimšusią plautuvės kanalizacijos sistemą. Tuo metu pripilkite virdulį vandens ir jį užvirinkite. Po kelių minučių (kad indų ploviklis galėtų nukeliauti vamzdžiu ir padengti kamštį) supilkite verdantį vandenį į kanalizaciją. Vanduo susimaišys su plovikliu, riebalai atkibs nuo vamzdžių ir pasišalins.

Kaip valyti nerūdijančiojo plieno prietaisus

Indų ploviklis „Pur“ yra fantastiškas pasirinkimas virtuvės įrangai valyti, ypač iš nerūdijančiojo plieno. Norėdami valyti tokią virtuvės įrangą, darykite taip:

 1. Užlašinkite kelis indų ploviklio „Pur“ lašus ant drėgnos minkštos kempinės.
 2. Suraskite nelygumus ant nerūdijančiojo plieno paviršių. Jeigu sunku juos įžiūrėti, mėginkite juos pajusti pirštais.
 3. Tada pradėkite plauti prietaisą, nuo viršaus judėkite nelygumų link.
 4. Visiškai nuskalaukite indų ploviklio perteklių.
 5. Greitai nusausinkite švariu rankšluosčiu, kad neliktų dėmių ir vandens žymių.

Indų ploviklio kaip plautuvės valiklio naudojimas

Ką tik plautuvėje buvo nešvarių indų krūva, tad vanduo, kuris nutekėjo į kanalizaciją, nebebuvo tyras it krištolas. Nors galbūt taip neatrodo, Jūsų plautuvę reikia valyti.

Pradėkite nuo skalavimo. Šiltu vandeniu nuplaukite maisto daleles nuo plautuvės šonų į plautuvės sifoną arba išmeskite į šiukšliadėžę. Tada užpilkite indų ploviklio „Pur“. Užpilkite indų ploviklio aplink vandens nubėgimo angą; šio kiekio turėtų pakakti. Švaria minkšta kempine apskritais judesiais nušveiskite plautuvės dugną ir šonus, tada nuskalaukite. Pradėkite skalauti nuo šonų, jeigu yra galimybė, naudodami ištraukiamą čiaupą arba žarnos priedą. Jeigu jų neturite, nupilkite vandeniu iš puodelio.

Norite palaikyti virtuvę švarią? Valykite savo virtuvę indų plovikliu: jis tinka stalviršiams, kanalizacijai, spintelėms, plautuvėms ir visiems jūsų virtuvės prietaisams.

Susiję puslapiai

 • Kaip veikia indų ploviklis?
 • Kiek indų ploviklio turėčiau naudoti?
 • Indų plovimo patarimai
 • Kaip plauti indus
 • Indų plovimas stovyklaujant
 • Ar galima naudoti indų ploviklį automobilio plovimui?
 • Kaip virtuvėje kovoti su bakterijomis ir mikrobais
 • Ar mūsų indų ploviklis tinka jautriai odai?
 • Indų ploviklio saugos instrukcijos
 • Ar „Pur“ yra biologiškai irus indų ploviklis?