Skip to Content

Žalia ir švaru – kodėl indaplovė yra tvariausias indų plovimo būdas

Kodėl indaplovė aplinką tausoja labiau negu indų plovimas rankomis? Leiskite mums vertinti…  Mes įvertinome indaplovės naudojimo naudą aplinkai, palyginti su plovimu rankomis, ir paaiškinsime, kaip skirtingos indaplovės programos gali sutaupyti vandens, energijos arba abiejų dalykų.

Ar indaplovė tausoja aplinką labiau negu indų plovimas rankomis?

Visi žinome akivaizdžius indaplovių naudojimo privalumus. Reikia mažiau Jūsų laiko, tai higieniškiau ir efektyviau negu indų plovimas rankomis, be to, lengviau virtuvėje palaikyti tvarką. Vis tik ar indaplovė yra ekonomiškas indų plovimo būdas?

Nepriklausomų tyrimų rezultatai įtikina: indaplovė iš tikrųjų yra ekonomiškiausias indų plovimo būdas. Ji suvartoja mažiau vandens ir mažiau energijos, net ir turint omenyje energiją, suvartotą pačiai indaplovei pagaminti.

Naujesnės mašinos yra efektyvesnės energijos vartojimo požiūriu už senesnes mašinas, įprastinio dydžio indaplovės yra iš esmės ekonomiškesnės, bet kompaktiškesni modeliai labiau praverčia mažuose namų ūkiuose, nes nereikia reguliariai leisti pustuštės indaplovės.

Tai pagrindiniai dalykai; dabar nerkime giliau, kad sužinotume, kaip mažinti sąnaudas, taupyti vandenį ir energiją naudojant tinkamas programas.

Kurios indaplovės programos sąnaudos mažiausios?

Atsakymas yra akivaizdus – „eco“ (ekonomiškos) programos. Tačiau jeigu gyvenate vietovėje, kuri kenčia nuo vandens trūkumo, svarbiau taupyti vandenį. Jeigu gyvenate vietovėje, kurioje problemų kelia elektros tiekimo sutrikimai, Jums tikriausiai svarbiau bus taupyti energiją. Daugelio gamintojų programa „eco“ (ekonomiška) nustatyta veikti žemesnėje temperatūroje ir naudoti mažiau vandens, tačiau vertėtų indaplovės instrukcijoje patikrinti ir kitų ciklų, pavyzdžiui, trumpo plovimo arba mažo vandens kiekio, vandens ir energijos taupymo potencialą.

Kaip sutaupyti energijos naudojant indaplovę

Įjungiant indaplovę, ji turėtų būti kuo pilnesnė. Perskaitykite instrukcijoje, kaip maksimaliai prikrauti indų į indaplovę, nepakenkiant plovimo veiksmingumui. Visada leiskite indaplovę žemiausia galima temperatūra. Aišku, jeigu indai itin nešvarūs, temperatūrą reikia padidinti. Geras sumanymas kartais paleisti karšto vandens programą, norint išplauti mašiną ir sunaikinti bakterijas, bet naudoti vėsesnį vandenį kasdieniam lėkščių, puodelių ir taurių plovimui. Energijos galite sutaupyti ir pasirinkdami džiovinimą kambario temperatūroje (jeigu yra) arba užbaigdami plovimą prieš džiovinimo etapą ir leisdami indams išdžiūti natūraliai.

Kaip ir bet kuriam kitam elektros prietaisui, išjunkite laukimo režimą, kai jo nenaudojate. Galite sumažinti elektros tinklo apkrovą leisdami indaplovę ne didžiausio aktyvumo metu (pavyzdžiui, vėlai naktį), kai elektra dažnai būna pigesnė ir, tikėtina, gaminama vietinių jėgainių.

Kaip taupyti vandenį naudojant indaplovę

Prieš plovimą neskalaukite indų nei po vandens čiaupu, nei indaplovėje. Išmeskite maisto likučius į šiukšliadėžę, bet neeikvokite vandens užduotims, kurios bus kartojamos indaplovėje. Toliau pateikiamas „Dishwasher Diaries“ vaizdo įrašas paaiškina, kodėl nereikalingas pirminis skalavimas.

You need to accept cookies to play this video

Daugiau šioje kategorijoje

 • Kaip panaikinti nemalonius kvapus indaplovėje
 • Patarimai dėl indaplovės, esant kietam vandeniui
 • Kaip sudėti indus į indaplovę taip, kad rezultatas būtų geriausias
 • Kas vyksta indaplovėje, kai uždarote jos dureles?
 • Jauna moteris sėdi priešais atvirą indaplovę ir tikrina taurės švarumą
  Reikalinga skalavimo priemonė
 • Jauna moteris valo indaplovę
  Indaplovė nebeplauna švariai
 • vandens pilna taurė neutraliame fone. Bandymo juostelė padėta ant taurės briaunos, norint nustatyti vandens kietumą.
  Kietas vanduo
 • Geriausias indų ploviklis Jūsų indaplovei
 • Kodėl indų plovikliai be fosfatų yra palankesni aplinkai?
 • Kokiai indaplovės temperatūrai esant, suvartojama daugiausiai energijos?
 • Kaip apsaugoti taures nuo kalkių nuosėdų indaplovėje
 • Kaip išplauti nešvariausius indus indaplovėje

#Mėgaukitėsbuvimukartu

 • Raskite tobulą receptą, kuris nudžiugins jūsų artimuosius kito susitikimo metu.

 • Mes patiriame daugybę malonių akimirkų ruošdami maistą ir juo vaišindami, taip mes bendraujame. Sužinokite įdomių faktų ir idėjų apie tai mūsų įkvepiančiuose straipsniuose.

 • Kas sakė, kad indų plovimas turi būti nuobodus darbas? Su mūsų patarimais ir žaidimais tai tikrai įdomu! (O su mūsų veiksmingomis priemonėmis indus plauti išties lengva!)