Skip to Content

Kaip panaikinti nemalonius kvapus indaplovėje

Jūsų indai iš indaplovės išimami švarutėliai, bet joje tvyro nemalonus kvapas? Ar Jūsų indaplovėje prieš ir po indų plovimo tvyro keistas kvapas? Nuo indaplovių valiklio iki dezodoranto – mes paaiškinsime, ką daryti, kad Jūsų indai ne tik būtų švarūs, bet ir gaiviai kvepėtų.

Kaip valyti indaplovę indaplovių valikliu „Somat“

Jeigu iš pačios indaplovės sklinda blogas kvapas, galbūt metas ją kruopščiai išvalyti. Laimei, tai paprasta užduotis, kurią, norint išvengti nemalonių kvapų ir brangaus remonto, geriausia būtų atlikti reguliariai. Tiesiog nuosekliai vadovaukitės toliau pateiktomis instrukcijomis:

1. Labiausiai tikėtina priežastis yra indaplovės apačioje besikaupiančios organinės atliekos. Vos tik pasibaigus plovimo ciklui, išplaukite filtrus, kurie neleidžia maisto likučiams, riebalams ir kitiems nešvarumams užkimšti indaplovės. Dauguma indaplovių pagamintos panašiu principu, tačiau naudojimo instrukciją turėkite po ranka, kad galėtumėte patikrinti modelio ypatumus.

2. Išimkite apatinį krepšį, kad pasiektumėte filtrą. Gali prireikti nuimti didelį dangtį, ant kurio gali būti susikaupusių nešvarumų arba užstrigusių maisto atliekų (jeigu taip, jį išplaukite). Metalinio pagrindo viduryje bus plastikinis filtras, jis turėtų nesunkiai atsisukti. Galima mūvėti pirštines, nes čia yra nešvaru.

3. Praplaukite filtrą po karštu tekančiu vandeniu, tada plaukite šiltu muiluotu vandeniu. Jeigu yra galimybė, naudokite seną šepetėlį - juk čia bus per mėnesį (arba kelis mėnesius) susikaupusių maisto atliekų. Jeigu nešvarumų pašalinti iš karto nepavyksta, pamirkykite filtrą šiltame vandenyje, tada išvalykite indaplovių valikliu.

4. Įstatykite filtrą ir iššluostykite indaplovės vidų mašinos valikliu, ypač aplink dureles. Gali prireikti kalkių nuosėdų valiklio. Jeigu pastebite daug susikaupusių kalkių nuosėdų, reikėtų naudoti indaplovės druską, kuri subalansuoja vandens kietumą.

5. Likusių riebalų ir kalkių nuosėdų iš vamzdžių, vožtuvų ir žarnelių, kurių neišeina išplauti rankiniu būdu, šalinimui naudokite indaplovių valiklį. Yra intensyvus valiklis „Somat“, kuris naudojamas tuščioje indaplovėje, įjungus karščiausią plovimo ciklą. Šiame vaizdo įraše parodyta, kaip jis veikia.

You need to accept cookies to play this video

„Somat“ indaplovių plovimo tabletės yra švelnesnės, todėl jas galima naudoti įprasto indų plovimo ciklo metu. Toliau pateiktame vaizdo įraše žiūrėkite, kaip jos veikia.

Kaip išlaikyti švarią indaplovę

Pirmiau minėtus mechaninio ir cheminio plovimo veiksmus reikėtų atlikti maždaug kartą per mėnesį. Maisto likučių kiekį filtre galite sumažinti išmesdami maisto likučius iš indų prieš dedant juos į indaplovę. Tačiau neskalaukite lėkščių, nes tai gali pakenkti plovimo priemonės veiksmingumui. Galiausiai, norėdami išvengti suplėkusio seno vandens kvapo, po plovimo ciklo kurį laiką palikite atidarytas mašinos dureles, kad indaplovė prasivėdintų.

Daugiau šioje kategorijoje

 • Patarimai dėl indaplovės, esant kietam vandeniui
 • Kaip sudėti indus į indaplovę taip, kad rezultatas būtų geriausias
 • Kas vyksta indaplovėje, kai uždarote jos dureles?
 • Jauna moteris sėdi priešais atvirą indaplovę ir tikrina taurės švarumą
  Reikalinga skalavimo priemonė
 • Jauna moteris valo indaplovę
  Indaplovė nebeplauna švariai
 • vandens pilna taurė neutraliame fone. Bandymo juostelė padėta ant taurės briaunos, norint nustatyti vandens kietumą.
  Kietas vanduo
 • Geriausias indų ploviklis Jūsų indaplovei
 • Kodėl indų plovikliai be fosfatų yra palankesni aplinkai?
 • Kokiai indaplovės temperatūrai esant, suvartojama daugiausiai energijos?
 • Ar indaplovė yra tvariausias indų plovimo būdas?
 • Kaip apsaugoti taures nuo kalkių nuosėdų indaplovėje
 • Kaip išplauti nešvariausius indus indaplovėje

#Mėgaukitėsbuvimukartu

 • Raskite tobulą receptą, kuris nudžiugins jūsų artimuosius kito susitikimo metu.

 • Mes patiriame daugybę malonių akimirkų ruošdami maistą ir juo vaišindami, taip mes bendraujame. Sužinokite įdomių faktų ir idėjų apie tai mūsų įkvepiančiuose straipsniuose.

 • Kas sakė, kad indų plovimas turi būti nuobodus darbas? Su mūsų patarimais ir žaidimais tai tikrai įdomu! (O su mūsų veiksmingomis priemonėmis indus plauti išties lengva!)