Skip to Content

Kas yra fosfatai ir kodėl indų plovimo priemonė be fosfatų yra palankesnė aplinkai?

Indų plovimo priemonės dažnai reklamuojamos kaip „be fosfatų“ arba ant pakuotės nurodoma, kad jos yra be fosfatų. Daugelis iš mūsų supranta, kad tai turėtų būti geras dalykas, bet ar kada susimąstėte, kas iš tikrųjų yra fosfatai? Skaitykite toliau ir sužinokite.

Kas yra fosfatai?

Fosfatai yra natūraliai aptinkama cheminio elemento fosforo forma; jų yra Jūsų aplinkoje ir jų yra visur. Vis tik neorganinis cheminis fosfatas nėra identiškas cheminiam elementui fosforui. Konkrečiau, fosfatas yra fosforo rūgšties druska. Neorganinio fosfato uolienos kasamos norint išgauti fosforo kaip dirvožemio trąšos žemės ūkiui. Jis skatina augalų augimą, ląstelių dalijimąsi ir fotosintezę. Fosfatai susidaro fosforui jungiantis su kitais elementais ir veikia skirtingai. Įvairūs fosfatai buvo naudojami vartojimo prekėse, pavyzdžiui, dantų pastoje, dažuose, skalbimo ir indų plovimo priemonėse.

Kodėl indų plovimo priemonėse būdavo fosfatų?

Dar visai neseniai apie 5 % pasaulyje iškasamo fosfato buvo naudojama skalbimo ir plovimo priemonių gamybai. Indų plovimo priemonėje fosfatai padeda sujungti kalcį ir magnį ir išlaisvina kitas daleles, padėdami jas pašalinti nuo nešvarių indų plaunant. Jie minkština vandenį, saugo indaplovę nuo kalkių nuosėdų.

Ar fosfatai nuodingi arba žalingi?

Kadangi fosfatų randama visur, įskaitant mūsų maistą ir mūsų kūnus, jie nėra žmonėms nuodingi arba žalingi. Iš tikrųjų jeigu gydytojas nustato fosfatų deficitą, jums bus paskirta papildų fosfatų lygiui atkurti. Tas pats galioja ir aplinkai: fosfatai yra maistinės medžiagos, kurios skatina augalų augimą, ir patys savaime nekenkia augalams arba gyvūnams. Jeigu fosfatai nėra nei nuodingi, nei žalingi nei žmonėms, nei aplinkai, kodėl juos buvo uždrausta naudoti indų plovimo priemonėse?

Kodėl fosfatai buvo uždrausti?

Fosfatai uždrausti JAV ir ES, kaip ir daugelyje kitų šalių. Nepaisant fakto, kad jie nėra nei nuodingi, nei žalingi žmonėms, jų buvimas vandenyje gali trikdyti vandens gyvybės formų pusiausvyrą. Kaip maistinė medžiaga fosfatai skatina greitą dumblių augimą. Vadinamasis dumblių žydėjimas daro neigiamą poveikį kitiems vandens organizmams. Dauguma vandens valymo įrengimų negali visiškai pašalinti fosfatų iš buitinių nuotekų vandens, todėl dalis jų neišvengiamai patenka į natūralius vandens telkinius. Fosfatus uždraudusios šalys tikėjosi sumažinti dumblių žydėjimą ir apsaugoti upes ir ežerus nuo užteršimo perteklinėmis maistinėmis medžiagomis.

Kaip veikia indų plovikliai be fosfatų?

Visi indų plovikliai „Somat“ yra be fosfatų, kaip kad reikalauja ES teisės aktai. Visų gaminių sudėtis buvo pakeista taip, kad, net ir sudėtyje nesant fosfatų, plovimo veiksmingumas išliktų toks pat. Klientai minkšto vandens zonose veikiausiai nepastebėjo pasikeitimo, o klientams kieto vandens zonose nuo šiol gali tekti naudoti daugiau indaplovių druskos. Per pirmąjį indaplovių tablečių palyginimą po to, kai ES plovimo priemonėse buvo uždraustas fosfatas, didžiausias Vokietijos vartojimo produktų tyrimo institutas „Stiftung Warentest“ nustatė, kad „Somat Gold“ tapo testų nugalėtoju ir jų charakteristikos net ir be fosfatų yra geresnės nei visų kitų gaminių.

You need to accept cookies to play this video

Daugiau šioje kategorijoje

 • Kaip panaikinti nemalonius kvapus indaplovėje
 • Patarimai dėl indaplovės, esant kietam vandeniui
 • Kaip sudėti indus į indaplovę taip, kad rezultatas būtų geriausias
 • Kas vyksta indaplovėje, kai uždarote jos dureles?
 • Jauna moteris sėdi priešais atvirą indaplovę ir tikrina taurės švarumą
  Reikalinga skalavimo priemonė
 • Jauna moteris valo indaplovę
  Indaplovė nebeplauna švariai
 • vandens pilna taurė neutraliame fone. Bandymo juostelė padėta ant taurės briaunos, norint nustatyti vandens kietumą.
  Kietas vanduo
 • Geriausias indų ploviklis Jūsų indaplovei
 • Kokiai indaplovės temperatūrai esant, suvartojama daugiausiai energijos?
 • Ar indaplovė yra tvariausias indų plovimo būdas?
 • Kaip apsaugoti taures nuo kalkių nuosėdų indaplovėje
 • Kaip išplauti nešvariausius indus indaplovėje

#Mėgaukitėsbuvimukartu

 • Raskite tobulą receptą, kuris nudžiugins jūsų artimuosius kito susitikimo metu.

 • Mes patiriame daugybę malonių akimirkų ruošdami maistą ir juo vaišindami, taip mes bendraujame. Sužinokite įdomių faktų ir idėjų apie tai mūsų įkvepiančiuose straipsniuose.

 • Kas sakė, kad indų plovimas turi būti nuobodus darbas? Su mūsų patarimais ir žaidimais tai tikrai įdomu! (O su mūsų veiksmingomis priemonėmis indus plauti išties lengva!)