Skip to Content

Trapios ir reiklios – kaip išsaugoti taures indaplovėje

Taurės yra indaplovių pasaulio primadonos. Turbūt manote, kad turėtų būti lengva jas išplauti, bet jos sukelia tiek daug problemų, kad kartais abejojate, ar verta kankintis. Mes paaiškiname, kodėl indaplovėje taures plauti yra iš tikrųjų yra geriausia, kaip išvengti korozijos ir kalkių nuosėdų, naudojant kai kuriuos pagrindinius priedus, ir dalijamės specifiniais indų sudėjimo į indaplovę patarimais, padėsiančiais išvengti taurių dužimo.

Kaip apsaugoti taures nuo sudužimo indaplovėje

Visi žinome jausmą, kai blaškomės tarp nuostabių, subtilių vyno taurių plovimo rankomis (nes nerimaujame, kad suduš) ir indaplovėje (nes žinome, kad jos atrodys žvilgančios ir švaresnės, negu kada nors būtų išplautos rankomis). Nėra abejonių, kad tinkamai prižiūrima indaplovė ir tinkamas ploviklis duos geresnį rezultatą, bet ką mes galime padaryti, kad rizika taurėms sudužti jas plaunant būtų minimali? Štai keli patarimai ir sumanios gudrybės:

1. Priešingai paplitusiai nuomonei, purtymas nėra pagrindinė taurių dužimo indaplovėje priežastis. Taurės ten nėra mėtomos, o apipurškiamos vandeniu, kuris jų neturėtų pažeisti, jeigu indai tinkamai sudėti į indaplovę. Tačiau kalta gali būti aukšta temperatūra. Trapias taurias plaukite švelniu ciklu; jeigu Jūsų indaplovė tokio neturi, naudokite žemos temperatūros režimą.

2. Trapias taures visada dėkite į viršutinį indaplovės stalčių. Čia temperatūra būna žemesnė ir vandens purškimas mažiau intensyvus. Jeigu norite didesnes stiklines vazas arba grafinus įdėti į apatinį stalčių, pasirūpinkite, kad jie tvirtai laikytųsi. Naudokite žemos temperatūros ciklą.

3.  Jeigu Jūsų indaplovėje yra specialūs laikikliai vyno taurių kojelėms, naudokite juos. Jie gali būti ant mažos atlenkiamos lentynėlės krašto kurioje nors viršutinio krepšio pusėje, kur paprastai dedate didelius reikmenis.

4. Jeigu Jūsų vyno taurės yra pernelyg aukštos, kad būtų galima jas sudėti vertikaliai, gali praversti viršutinio stalčiaus aukščio reguliavimas. Paprastai galvojame tik apie stalčiaus pakėlimą, kad į apatinį stalčių tilptų didesnės vakarienės lėkštės, bet jį galima ir nuleisti, kad tilptų aukštesnės vyno taurės.

5. Kai kuriose indaplovėse būna specialūs vyno taurių stovai, kiti gamintojai siūlo juos papildomai įsigyti kaip priedą. Be to, galima įsigyti indaplovių priedų be gamintojo etiketės, specialiai skirtų vyno taurėms indaplovėse saugiai sudėti. Jie būna įdėklo formos, panašūs į stalo įrankių krepšelius, arba silikoniniai stabilizatoriai, tvirtinami prie indaplovės šakučių ir vyno taurės kojelės.

Kaip išvengti kalkėto vandens dėmių ant taurių

Kalkių nuosėdų dėmės ant taurių yra kieto vandens požymis. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite straipsnį apie tai, kaip elgtis su kietu vandeniu ir kalkių nuosėdomis. Naudodami daugiafunkces tabletes, pavyzdžiui, „Somat Gold“, „Somat All in One“, „Somat Gold Lemon & Lime" ir „Somat Gold Gel“ su sudėtyje esančiu vandens minkštikliu, apsaugosite taures nuo baltų nuosėdų ir vandens dėmių, susijusių su kalkėmis. Vis dėlto jeigu Jūsų vanduo yra kietesnis negu 21° dH (vokiški kietumo laipsniai), papildomai reikėtų naudoti „Somat“ druskąSkaliklis „Somat“ pasirūpins, kad Jūsų taurės įgautų ypatingo spindesio. Jeigu tai darysite, problemos dėl kalkių nuosėdų liks praeityje.

You need to accept cookies to play this video

Daugiau šioje kategorijoje

 • Kaip panaikinti nemalonius kvapus indaplovėje
 • Patarimai dėl indaplovės, esant kietam vandeniui
 • Kaip sudėti indus į indaplovę taip, kad rezultatas būtų geriausias
 • Kas vyksta indaplovėje, kai uždarote jos dureles?
 • Jauna moteris sėdi priešais atvirą indaplovę ir tikrina taurės švarumą
  Reikalinga skalavimo priemonė
 • Jauna moteris valo indaplovę
  Indaplovė nebeplauna švariai
 • vandens pilna taurė neutraliame fone. Bandymo juostelė padėta ant taurės briaunos, norint nustatyti vandens kietumą.
  Kietas vanduo
 • Geriausias indų ploviklis Jūsų indaplovei
 • Kodėl indų plovikliai be fosfatų yra palankesni aplinkai?
 • Kokiai indaplovės temperatūrai esant, suvartojama daugiausiai energijos?
 • Ar indaplovė yra tvariausias indų plovimo būdas?
 • Kaip išplauti nešvariausius indus indaplovėje

#Mėgaukitėsbuvimukartu

 • Raskite tobulą receptą, kuris nudžiugins jūsų artimuosius kito susitikimo metu.

 • Mes patiriame daugybę malonių akimirkų ruošdami maistą ir juo vaišindami, taip mes bendraujame. Sužinokite įdomių faktų ir idėjų apie tai mūsų įkvepiančiuose straipsniuose.

 • Kas sakė, kad indų plovimas turi būti nuobodus darbas? Su mūsų patarimais ir žaidimais tai tikrai įdomu! (O su mūsų veiksmingomis priemonėmis indus plauti išties lengva!)