Skip to Content

Skalavimo priemonė – būtina ar ne?

Ar reikia naudoti ne tik indų ploviklį, bet ir skalavimo priemonę? Šiuo klausimu nuomonės išsiskiria. Čia sužinosite, kam reikalinga skalavimo priemonė ir kokio nepageidaujamo šalutinio plovimo indaplovėje poveikio galima išvengti, ją naudojant.

Skalavimo priemonės funkcija

Spindinčios taurės be dryžių ir švariai nuplautos lėkštės be kalkių nuosėdų ar vandens dėmių – štai kaip įsivaizduojame indaplovės efektyvumą. Todėl, siekiant nepriekaištingo indų plovimo rezultato, rekomenduojame naudoti skalavimo priemonę. Ji ne tik kruopščiai išplauna indus, stalo įrankius ir taures, bet ir rūpinasi įrenginio vidumi: šalina kalkių nuosėdas ir riebalų sankaupas bei veiksmingai apsaugo jautrias dalis, pvz., filtrą. Dar vienas privalumas: net ir plastikinius indus galima iškart išimti iš įrenginio dėl ypač sausinančio poveikio, todėl nereikia gaišti laiko pakartotinai džiovinant.

Jauna moteris sėdi priešais atvirą indaplovę ir tikrina taurės švarumą.

Kas įeina į sudėtį? Skalavimo priemonės sudėtis

Tarsi stebuklingai sausi indai? Šis praktinis poveikis parodo, kuo iš tikrųjų naudinga skalavimo priemonė. Ji sumažina vandens paviršiaus įtempimą. Rezultatas: skalavimo vanduo nuteka lengviau, o tai apsaugo nuo vandens dėmių. Be paviršinio aktyvumo medžiagų, skalavimo priemonės sudėtyje taip pat yra tirpiklių, citrinos rūgšties ir kitų priedų bei kvapiųjų medžiagų. Jei po ranka neturite jokios skalavimo priemonės, galite pasinaudoti vos keliais ingredientais. Neskaitant vandens ir alkoholio, citrinų rūgštis yra svarbiausia namų sąlygomis pagaminto skalavimo priemonės tirpalo sudedamoji dalis. Skalavimo priemonę taip pat galima panaudoti langų arba vonios kambario valymui. Stikliniai ir nerūdijančiojo plieno paviršiai tviska švara.

Skalavimo priemonės naudojimo patarimai ir gudrybės

 • „Skalavimo priemonė? O kam? Naudoju praktiškas tabletes arba „Somat“ kapsules, ar to negana?“ Jūs teisūs, nes į daugiafunkces tabletes, pvz., „Somat Gold“ arba „Somat Excellence“, jau įeina skalavimo priemonės etapas. Dozuotos tabletės yra vienos populiariausių indaplovėms skirtų valymo priemonių ir pasižymi tobulai dozuota formule.
 • Svarbiausia dozė – ar naudoti skalavimo priemonę ir kiek jos reikia, labiausiai priklauso nuo vandens kietumo. 14 dH viršijantis kietas vanduo greičiau palieka kalkių nuosėdų ant indų ir įrenginio dalių. Todėl kieto vandens atveju skalavimo priemonė yra būtina. Ar žinojote, kad galite lengvai sužinoti savo vandens kietumą vietinėse vandens tiekimo įmonėse? Taip pat galite nustatyti vandens kietumą prekyboje esančiomis testinėmis juostelėmis.
 • Net jei pirmenybę teikiate klasikiniam miltelių pavidalo indų plovikliui, labai svarbu naudoti skalavimo priemonę ir specialią druską. Tokiu būdu galima atskirai nustatyti atskirų sudedamųjų dalių dozes ir idealiai pritaikyti jas prie vandens kietumo.
 • Yra daugiau skalavimo priemonės panaudojimo būtų: nerūdijančiojo plieno paviršius virtuvėje, vonios kambario plyteles, langus ir dušo kabinas skalavimo priemone galima išvalyti ypač kruopščiai ir nepaliekant nuosėdų. Jei skalavimo priemonę naudojate ne indaplovėje, apsaugokite odą ir gleivines, mūvėdami tinkamas buitines pirštines.
 • „Somat“ skalavimo priemonės įrenginyje palieka subtilų gaivų kvapą.

Skalavimo priemonės papildymas – nepamainomi buitiniai triukai

Skalavimo priemonės pildymo dažnumas priklauso nuo individualaus dozavimo nustatymo. Papildymo talpą lengvai atpažinsite pagal saulės simbolį. Pildydami mūvėkite tinkamas buitines pirštines, kad apsaugotumėte odą nuo tiesioginio sąlyčio su paviršinio aktyvumo medžiagomis ir kitais koncentruotais ingredientais. Jeigu talpykla atsitiktinai buvo perpildyta arba jos išorėje liko skalavimo priemonės likučių, reikėtų juos pašalinti. Skalavimo priemonei patekus į indaplovę ne per paskutinį skalavimo etapą, gali susidaryti putų. Kai kuriuose indaplovės modeliuose yra indikatorius, kuris įsijungia kai tik reikia papildyti skalavimo priemonę.

Daugiau šioje kategorijoje

 • Kaip panaikinti nemalonius kvapus indaplovėje
 • Patarimai dėl indaplovės, esant kietam vandeniui
 • Kaip sudėti indus į indaplovę taip, kad rezultatas būtų geriausias
 • Kas vyksta indaplovėje, kai uždarote jos dureles?
 • Jauna moteris valo indaplovę
  Indaplovė nebeplauna švariai
 • vandens pilna taurė neutraliame fone. Bandymo juostelė padėta ant taurės briaunos, norint nustatyti vandens kietumą.
  Kietas vanduo
 • Geriausias indų ploviklis Jūsų indaplovei
 • Kodėl indų plovikliai be fosfatų yra palankesni aplinkai?
 • Kokiai indaplovės temperatūrai esant, suvartojama daugiausiai energijos?
 • Ar indaplovė yra tvariausias indų plovimo būdas?
 • Kaip apsaugoti taures nuo kalkių nuosėdų indaplovėje
 • Kaip išplauti nešvariausius indus indaplovėje

#Mėgaukitėsbuvimukartu

 • Raskite tobulą receptą, kuris nudžiugins jūsų artimuosius kito susitikimo metu.

 • Mes patiriame daugybę malonių akimirkų ruošdami maistą ir juo vaišindami, taip mes bendraujame. Sužinokite įdomių faktų ir idėjų apie tai mūsų įkvepiančiuose straipsniuose.

 • Kas sakė, kad indų plovimas turi būti nuobodus darbas? Su mūsų patarimais ir žaidimais tai tikrai įdomu! (O su mūsų veiksmingomis priemonėmis indus plauti išties lengva!)